ДІТИ В ІНТЕРНЕТІ: ЯК НАВЧИТИ БЕЗПЕЦІ У ВІРТУАЛЬНОМУСВІТІ - посібник.
Функція «батьківський контроль»: як убезпечити дитину від можливих трагічних наслідків перебування в інтернеті
Чому важливий «батьківський контроль» на телефоні, як його встановити та на скільки це надійно.ЩО ТАКЕ «БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ» НА ГАДЖЕТАХ:
Можливість обмеження часу використання електронного пристрою.
Блокування доступу до онлайн-ресурсів з небажаним (небезпечним) контентом.
Можливість відстеження активності та місце перебування пристрою.
НАВІЩО ПОТРІБНО ВСТАНОВЛЮВАТИ «БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ»
В реаліях сьогодення дуже важливо тримати під контролем цифрове життя дитини. Але доречно, аби це був не тотальний контроль, а «спостереження» задля її ж безпеки. Тобто, важливо пояснити дитині, для чого потрібен той чи той спосіб контролю, в тому числі й «батьківський» у гаджетах. При перших ознаках небезпечних дій дитини (перегляд ненадійного контенту, звантаження сумнівних застосунків, онлайн-покупки на заборонених сайтах) не потрібно відразу сварити дитину. Найкраще проговорити наслідки тих чи тих її дій.
А от «Батьківський контроль» якраз і потрібен для того, аби батьки могли спостерігати за діями дитини в цифровому світі. Також ця функція дозволяє бачити в реальному часі, де знаходиться дитина.
РІВЕНЬ НАДІЙНОСТІ «БАТЬКІВСЬКОГО КОНТРОЛЮ»
Звісно, дана функція не захищає дитину від шкідливої чи небезпечної інформації на всі 100 % й не варто цілком і повністю на неї покладатися. Але якщо такий вид контролю поєднати з відповідними профілактичними бесідами, хорошими стосунками з дитиною тощо, то висока ймовірність, що результат буде тільки позитивним.
Деякі дорослі подейкують, що «батьківський контроль» легко оминути чи хакнути й діти розуміються, як це зробити. Але насправді це і правда, і міф одночасно. Річ у тім, що встановити «батьківський контроль» можна декількома способами: через завантаження спеціального застосунку в «Play Маркет» чи «App Store»; через функціонал, встановлений у самому телефоні. https://youtu.be/kolnErXz16g
ПОРАДИ БАТЬКАМ
-
Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями та обговорюйте проблеми, що виникають. Якщо Ви зможете стати тією людиною, якому Ваша дитина довіряє, їй не доведеться шукати підтримки у віртуальних друзів.
-
Установіть комп'ютер в місці, доступному всім членам родини. Це значно полегшить контроль за його використанням.
-
Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги, що стосуються користування Інтернетом, а також алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем або сексуальним домаганням.
-
Напишіть ці правила на папері і прикріпіть біля комп'ютера!
-
Попросіть Вашу дитину нікому не повідомляти особисте: ім'я, вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи. Поясніть, що не слід висилати свої фотографії людям, з якими вона познайомилась в Інтернеті.
-
Попросіть Вашу дитину відразу ж розповідати Вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що Ви не будете сердитися, про що б вона не розповідала.
-
Переглядайте інформацію, що міститься в комп'ютері Вашої дитини. Це допоможе Вам контролювати її спілкування в мережі. Але пам'ятайте, що дитина може користуватися Інтернетом не тільки вдома, але і в школі, Інтернет-клубі, у друзів.
-
Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі й тоді, коли вона користується комп'ютером і не вдома, наприклад в Інтернет-кафе чи у друзів.