Новий навчальний рік!
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Поради батькам для безпеки дітей в соцмережах

Дата: 3 липня о 13:41, Оновлено 3 липня о 14:22

ДІТИ В ІНТЕРНЕТІ: ЯК НАВЧИТИ БЕЗПЕЦІ У ВІРТУАЛЬНОМУСВІТІ - посібник.

Функція «батьківський контроль»: як убезпечити дитину від можливих трагічних наслідків перебування в інтернеті

Чому важливий «батьківський контроль» на телефоні, як його встановити та на скільки це надійно.ЩО ТАКЕ «БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ» НА ГАДЖЕТАХ:

Можливість обмеження часу використання електронного пристрою.

Блокування доступу до онлайн-ресурсів з небажаним (небезпечним) контентом.

Можливість відстеження активності та місце перебування пристрою.

НАВІЩО ПОТРІБНО ВСТАНОВЛЮВАТИ «БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ»

В реаліях сьогодення дуже важливо тримати під контролем цифрове життя дитини. Але доречно, аби це був не тотальний контроль, а «спостереження» задля її ж безпеки. Тобто, важливо пояснити дитині, для чого потрібен той чи той спосіб контролю, в тому числі й «батьківський» у гаджетах. При перших ознаках небезпечних дій дитини (перегляд ненадійного контенту, звантаження сумнівних застосунків, онлайн-покупки на заборонених сайтах) не потрібно відразу сварити дитину. Найкраще проговорити наслідки тих чи тих її дій.

А от «Батьківський контроль» якраз і потрібен для того, аби батьки могли спостерігати за діями дитини в цифровому світі. Також ця функція дозволяє бачити в реальному часі, де знаходиться дитина.

РІВЕНЬ НАДІЙНОСТІ «БАТЬКІВСЬКОГО КОНТРОЛЮ»

Звісно, дана функція не захищає дитину від шкідливої чи небезпечної інформації на всі 100 % й не варто цілком і повністю на неї покладатися. Але якщо такий вид контролю поєднати з відповідними профілактичними бесідами, хорошими стосунками з дитиною тощо, то висока ймовірність, що результат буде тільки позитивним.

Деякі дорослі подейкують, що «батьківський контроль» легко оминути чи хакнути й діти розуміються, як це зробити. Але насправді це і правда, і міф одночасно. Річ у тім, що встановити «батьківський контроль» можна декількома способами: через завантаження спеціального застосунку в «Play Маркет» чи «App Store»; через функціонал, встановлений у самому телефоні.    https://youtu.be/kolnErXz16g

ПОРАДИ БАТЬКАМ

1. Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями та обговорюйте проблеми, що виникають. Якщо Ви зможете стати тією людиною, якому Ваша дитина довіряє, їй не доведеться шукати підтримки у віртуальних друзів.

2. Установіть комп'ютер в місці, доступному всім членам родини. Це значно полегшить контроль за його використанням.

3. Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги, що стосуються користування Інтернетом, а також алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем або сексуальним домаганням.

4. Напишіть ці правила на папері і прикріпіть біля комп'ютера!

5. Попросіть Вашу дитину нікому не повідомляти особисте: ім'я, вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи. Поясніть, що не слід висилати свої фотографії людям, з якими вона познайомилась в Інтернеті.

6. Попросіть Вашу дитину відразу ж розповідати Вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що Ви не будете сердитися, про що б вона не розповідала.

7. Переглядайте інформацію, що міститься в комп'ютері Вашої дитини. Це допоможе Вам контролювати її спілкування в мережі. Але пам'ятайте, що дитина може користуватися Інтернетом не тільки вдома, але і в школі, Інтернет-клубі, у друзів.

8. Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі й тоді, коли вона користується комп'ютером і не вдома, наприклад в Інтернет-кафе чи у друзів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.