ПОЛОЖЕННЯ про дистанційне навчання
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0703-13#Text
ПОЛОЖЕННЯ про організацію освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання та дистанційну форму здобуття освіти у ОЗЕРНЯНСЬКОМУ ЛІЦЕЇ з дошкільним відділенням, початковою школою та гімназією та філіях
Методичні рекомендації та інформаційні повідомлення про організацію освітнього процесу в умовах дистанційного та змішаного навчання:
https://base.kristti.com.ua/?p=8395
Завдання та пояснення для їх виконання учні отримують у своїх електронних щоденниках, Google Classroom (укр. Google Клас) — безкоштовний вебсервіс та через додатки «Viber» (укр. Вайбер),"Instagram" (Інстаграм) та соціальну мережу Facebook (Фе́йсбу́к)
Міністерством розроблені організаційно-методичні рекомендації щодо навчання за допомогою дистанційних технологій в позашкільній освіті (лист МОН від 19.05.2020 №6/643-2020), в яких описані загальні принципи організації дистанційного навчання в закладах позашкільної освіти, розміщено довідкову інформацію про інструменти та платформи, на яких можна навчати дистанційно. Також підготовлено методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в новому навчальному році, значна частина яких присвячена саме дистанційному навчанню в позашкільній освіті (лист від 17.08.2021 №1/9-414).
Необхідна інформація стосовно організації дистанційного навчання у закладах позашкільної освіти та приклади позитивних практик роботи державних закладів позашкільної освіти у цьому напрямі розміщені на офіційному вебсайті МОН за посиланням.
Зокрема, державні заклади позашкільної освіти, підпорядковані МОН, підготували та розмістили на своїх вебсайтах необхідну інформацію стосовно організації дистанційного навчання в закладах позашкільної освіти у 2021-2022 навчальному році та приклади позитивних практик роботи центрів:
- Національний центр «Мала академія наук України».
- Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді – дистанційне навчання.
- Український державний цент позашкільної освіти – дистанційне навчання.
- Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді – дистанційне навчання.
Як обрати платформу та ресурси для дистанційного навчання?
З переліком платформ для онлайн-навчання, які рекомендує МОН можна ознайомитись у рекомендаціях. При виборі платформи, інструментів та ресурсів для дистанційного навчання необхідно звертати увагу на такі критерії:
- наскільки ресурс та онлайн-інструмент допомагає досягнути очікуваних результатів навчання;
- універсальність – можливість використовувати ту саму платформу для всіх занять;
- зрозумілість інтерфейсу для дітей різного віку;
- доступність для дітей з особливими освітніми потребами;
- можливість використовувати на пристроях з різними операційними системами;
- безпечність – варто мінімізувати платформи, що збирають персональні дані дітей та педагогів.
Де можна переглянути приклади позашкільних занять?
Державні центри позашкільної освіти продовжили свою роботу дистанційно в період карантину. З прикладами занять та майстер-класів державних центрів можна ознайомитись на їхніх сторінках:
- Національний центр «Мала академія наук України»
- Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
- Український державний центр позашкільної освіти
- Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді
Всеукраїнська школа онлайн — це платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів.
Мета Всеукраїнської школи онлайн — забезпечити кожному українському учневі та вчителю рівний, вільний і безоплатний доступ до якісного навчального контенту. https://lms.e-school.net.ua/
Платформа містить відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література.
Діти зможуть користуватися платформою як для навчання під час карантину, так і для ознайомлення з темою, яку пропустили у школі через хворобу або з інших причин. Для вчителів розроблені рекомендації для проведення змішаного та дистанційного навчання за допомогою навчальних матеріалів платформи.
Увесь навчальний контент відповідає чинним державним освітнім програмам, а його якість перевірена Українським інститутом якості освіти. Перелік та тематику курсів запропоновано Міністерством освіти і науки України.
Платформу створено Громадською спілкою «Освіторія» на замовлення Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України та державної установи «Український інститут розвитку освіти», за підтримки Швейцарії в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, який виконується Консорціумом ГО DOCCU та PH Zurich.
З метою покращення доступності навчального контенту для широкого загалу користувачів, в тому числі для дітей з особливими освітніми потребами, ЮНІСЕФ долучився до організації навчань для авторів уроків та забезпечив експертний супровід з питань інклюзивності.