Новини 6 class
Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви, також Міжнародний день материнської мови (англ. International Mother Language Day) — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
Походження дати
1952 року тогочасна влада Пакистану проголосила урду єдиною державною мовою, рідною вона була лише для 3 % населення. Це було негативно сприйнято, особливо на сході, де майже винятково розмовляли бенґальською мовою. 21 лютого 1952 року, під час демонстрації протесту в Дацці, поліція та військові вбили кількох студентів-демонстрантів. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Банґладеш) 1971 року, цей день відзначають в країні як день мучеників. За пропозицією Бангладеш ЮНЕСКО проголосило 21 лютого 2000 першим міжнародним днем рідної мови.
День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Усього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.
24 січня відбулися термінові батьківські збори спільно з дітьми.
Було розглянуто та обговорено такі питання:
1. Обговорення інциденту серед білоцерківських підлітків.
2. Ситуація із цькуваннями у класі.
3. Поведінка учнів на уроках.
4. Ставлення до навчання.
5. Нагадування про довідки про медогляд.
22 січня вшановуємо День Соборності України. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності та соборності ми можемо перемогти ворога і побудувати сильну та незалежну державу.
Переглянули короткометражний фільм "Цирк метеликів" (The Butterfly Circus (2009), у якому знявся Нік Вуйчич. Історія розповідає про подорожуючий цирк та його "шоумена", який одного дня зустрічає в "Шоу виродків" людину без кінцівок і намагається примусити його повірити в себе. Висловили думки, які виникли під час перегляду. Прийшли до правильних висновків: кожна людина заслуговує на розуміння і прийняття, кожен може досягти бажаного - варто лише повірити в себе і постаратися.
Сьогодні Україна вшановує памʼять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
Ми віддаємо шану жертвам сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни. Нинішні трагічні події та чергові злочини росіян демонструють, що жива пам’ять - надзвичайно важлива.
Памʼятаємо, єднаємося, переможемо!
24 лютого – чорна дата, яка назавжди закарбується в нашій пам’яті. Це той день, коли всі ми почули страшне – почалася війна. 19 листопада ми згадуємо сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Тому сьогодні ми вшановуємо всіх, хто робить надзусилля для боротьби із ворогом.
Ушанували День української писемності й мови. Пригадали цікаві факти про українську мову. Взяли участь у вікторині "Я - знавець української мови"
Переглянули презентацію "Безпека руху - це життя". Пригадали правила дорожнього руху. Зробили виновки.
На зборах класу обрали старосту й заступника, розподілили доручення. Староста класу - Таргонська Марина
Заступник старости - Белінський Домінік
Члени центру "Здоровий спосіб життя та екологія": Леонов Денис, Одатко Олег, Омелянчук Іван.
Члени центру "Культура та дозвілля": Литвин Данило, Мельник Роман, Макійчук Вероніка, Міхненко Євгенія, Цирулик Максим, Ясінська Валерія.
Члени центру "Шефський": Ярова Діана, Соколенко Вероніка, Тарговська Єлизавета, Михальченко Яна, Ільінова Тетяна.
Члени центру "Національно-патріотичний": Копець Дмитро, Шелест Михайло, Плахотнік Михайло, Плахотнік Петро.
Члени центру "Навчання, дисципліни й порядку": Денисюк Святослав, Носко Артем, Ренкас Валерія.
Члени центру "Інформаційно-дипломатичний": Мельник Ангеліна, Нестерюк Лілія, Шелест Іван.
1. Урок мужності " Перемагає той, хто пам’ятає" - 02.09.
2. Класні збори:" Розподіл доручень, вибори активу класу"1 - 09.09.
3. Виховна година «Правила поведінки учнів у школі»- 16.09.
4. Виховна година «Знай і виконуй правила дорожнього руху» - 23.09.
5. День українського козацтва «Пишаюся тобою, рідний краю» - 30.09.
6. Бесіда «Правопорушення та їх наслідки» - 07.10.
7. Анкетування учнів «Учнівська молодь та небезпека в кіберпросторі». Правила поведінки на перервах - 14.10.
8. Виховна година «27 жовтня – День української писемності і мови» - 25.10.
9. Виховна година «Міжнародний день толерантності» - 15.11
10. Урок мужності «День Гідності та Свободи» - 21.11.
11. Урок пам'яті «Жертви голодомору» - 28.11.
12. Година спілкування «Міжнародний день волонтера» - 05.12.
13. Година спілкування «Здоров’я – найцінніший скарб» - 25.12.
Радіація не визнає кордонів та не розрізняє державних прапорів. Чорнобильська катастрофа продемонструвала світові, як швидко можуть постати смертельні загрози. Десятки тисяч людей ціною свого здоров'я та життя зупинили розростання Чорнобильської катастрофи та ліквідовували її страшні наслідки в 1986 році й роки потому.
Пам'ятаємо силу й відданість людей, які рятували життя у 1986 році. Цінуємо кожного, хто допомагає захищати життя зараз.
Щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Минуло багато років від дня народження Т.Г.Шевченка - славного сина українського народу, але й сьогодні його поезії живуть разом з нами.
Неможливо „заборонити потрапляти у небезпеку“, але застерегти від неї, дати поради, як діяти, щоб зберегти життя та здоров’я, ми повинні. Одна з небезпек – це тонкий лід. Він може підвести нас восени, взимку і навесні. Щоб цього не трапилось, треба дотримуватись правил безпеки.
Інтернет в сучасному світі - це, в першу чергу, джерело інформації та зв'язку. В умовах війни, де активно діє інформаційний фронт, найбільшою загрозою є фейкова інформація. Це досить ефективний спосіб маніпуляції свідомістю, особливо дитячою. Тому ми повинні знати, як протистояти фейкам і зробити інформаційний простір безпечним для себе та інших.
1Збори учнів класу по підсумках роботи колективу у І семестрі та організація навчального процесу у ІІ семестрі 31.01
2.Година спілкування. Тренінг "Я серед інших" 14.02
3.Квест " Здорова нація - здорова країна". Пам"ятка здорового харчування. 28.02
4.Презентація " Феномен Тараса Шевченка"06.03
5.Вікторина "Безпечний інтернет"20.03
6.Еко година "Збережемо планету чистою"10.04
7.Година пам"яті "Чорнобилем Чорнобиль - бідою нашою поріс"24-04
8.Година спілкування "Весняна мелодія для мами" 08.05
9.Презентація "Сім чудес України" 22.05
Традиційно кожної четвертої суботи листопада вшановуємо пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 і масових штучних голодів 1921-1923,1946-1947 років. Людей свідомо морили голодом. Це злочин проти народу, проти людства. Але життя продовжується... І нове покоління повинно пам'ятати і схиляти голову перед невинно-убієнних голодом - геноцидом. І запалять свічку...
Толерантності потрібно вчитися і можна навчитися. Оскільки толерантність – це здатність людини, спільноти, держави чути і поважати думку інших, невороже зустрічати відмінне від своєї думки. Навчання починається з дітей, яких варто вчити бути просто «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Діти переконалися в цьому побувавши у ролі "білої ворони" і переглянувши анімації.
Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру.
У класах з позитивною соціально-психологічною атмосферою практично не можливими є булінг та девіантна поведінка. Тому нещодавно на годині спілкування в класі було проведена анкета "Я і клас"
Що треба робити,щоб клас став дружнішим,щоб учні в класі жили єдиним бажанням творчо працювати і вирішувати усі справи дружно. Це перщочергове завдання,над яким потрібно працювати всім колективом.
Наша рідна українська мова - це справжній чудовий і неповторний скарб. Поки живе мова - житиме народ. Вікторина знавців української мови, проведена в класі, розширила знання про красу і багатство рідної мови. Діти ще раз переконалися в тому, що потрібно любити, вчити і знати мову своєї рідної землі.